Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pierwszy market w dzielnicy Biały Kamień w Wałbrzychu: Ta Biedronka będzie najnowocześniejsza. Wiemy, kiedy jej otwarcie! Foto

Elżbieta Węgrzyn
Elżbieta Węgrzyn
Postępy prac w pierwszych dniach wiosny 2024.
Postępy prac w pierwszych dniach wiosny 2024. Elżbieta Węgrzyn
Latem 2023 roku przy ul. Wysockiego w Wałbrzychu rozpoczęto budowę budowę pierwszego na terenie dzielnicy Biały Kamień marketu. Przedstawiciele Jeronimo Martins Polska S.A. zdradzili, jakie będzie wyposażenie, powierzchnia sklepu i parkingu. Jest też znany orientacyjny termin otwarcia nowej placówki.

Spis treści

Nowa Biedronka przy ul. Wysockiego będzie najnowocześniejsza w Wałbrzychu

Budowa nowego marketu przy ul. Wysockiego w Wałbrzychu trwa od lata 2023 roku, ale prace przyspieszyły w pierwszych miesiącach 2024 roku. Mieszkańcy Białego Kamienia oczekują na pierwszy w tej dzielnicy sklep wielkopowierzchniowy jako że w tej okolicy powstaje sporo nowych budynków mieszkalnych, a baza usługowo-handlowa nie poszerzyła się tu od lat.
Zapytaliśmy przedstawicieli biura prasowego sieci handlowej Jeronimo Martins Polska S.A. o szczegóły dotyczące przyszłej Biedronki.

- Placówka powstaje zgodnie z najnowszymi standardami sieci – wszystko z myślą o klientach i w trosce o większą przyjazność środowisku. Wewnątrz pojawi się wiele udogodnień dla wszystkich kupujących - zapowiada Adam Wojciechowski, starszy menadżer sprzedaży w sieci Biedronka odpowiedzialny za sklep w Wałbrzychu.

Będą to między innymi:

 • wyeksponowane strefy promocji,
 • przejrzyste ustawienia wysp na owoce i warzywa.
 • Instalowane są również ekologiczne rozwiązania technologiczne, m.in. nowe energooszczędne urządzenia chłodnicze działające w oparciu o gaz CO2 czy oświetlenie LED.
 • Dodatkowo sklep będzie wyposażony w tradycyjną ladę mięsną, gdzie klienci będą mogli kupić mięso i świeżo krojone wędliny.
 • Dla wygody kupujących w sklepie będzie funkcjonowało 6 stanowisk z kasami samoobsługowymi, dzięki którym czas oczekiwania w kolejce jest jeszcze krótszy, oraz 3 kasy tradycyjne.
 • Ponadto we wskazanej lokalizacji znajdzie się rozszerzony o niemal 1000 produktów asortyment kosmetyczny.
Pierwszy market w dzielnicy Biały Kamień w Wałbrzychu: Ta Biedronka będzie najnowocześniejsza. Wiemy, kiedy jej otwarcie! Foto
Tak będzie wyglądać budowany sklep przy ul. Wysockiego w Wałbrzychu Użyczone przez Jeronimo Martins Polska S.A.

Ekologiczne rozwiązania w nowym sklepie na Białym Kamieniu. A kiedy otwarcie?

- Klienci szukający kompleksowych rozwiązań podczas zakupów, nowe produkty znajdą na specjalnych ekspozytorach. Sala sprzedaży sklepu będzie miała powierzchnię 850 m2. Na naszych zmotoryzowanych klientów będzie czekał przestronny parking na 90 miejsc postojowych, w tym 3 miejsca przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością - wylicza Adam Wojciechowski.

Poza wzmiankowanymi panelami słonecznymi sieć zaplanowała również w przyszłości montaż tu takich ekologicznych rozwiązań jak:

 • recyklomat,
 • a na parkingu pojawią się ładowarki elektryczne.

Słowem, będzie to najnowocześniejszy sklep tej sieci na terenie Wałbrzycha.
Jak zaznacza Adam Wojciechowski, starszy menadżer sprzedaży w sieci Biedronka:

- Dokładamy wszelkich starań, aby nowo budowane placówki były nowoczesne i przyjazne dla kupujących.

Poprosiliśmy też o wskazanie terminu uruchomienia budowanej placówki. - Otwarcie sklepu sieci Biedronka w Wałbrzychu przy ul. Wysockiego planowane jest na przełomie drugiego i trzeciego kwartału tego roku. Z okazji otwarcia na klientów czekać będą specjalne atrakcje, o których będziemy informować bliżej terminu otwarcia - zapowiada Wojciechowski.

Pierwszy market w dzielnicy Biały Kamień w Wałbrzychu: Ta Biedronka będzie najnowocześniejsza. Wiemy, kiedy jej otwarcie! Foto
Postępy prac w pierwszych dniach wiosny 2024.Elżbieta Węgrzyn

Budowa Biedronki na Białym Kamieniu krok po kroku

 • Teren prac obejmuje trzy działki: nr 149/1, 149/2, 149/11, a pozwolenie na inwestycję wydano w maju 2023 roku i dotyczy budowy budynku handlowego-usługowego wraz z przebudową sieci energetycznej. Inwestorem jest świdnicka firma JATA Sp. z o.o., a wykonawcą prac Solidne Budowanie Sp. z o.o. Inwestor jest autoryzowanym dealerem Fiata z siedzibą w Świdnicy.
 • Przełom czerwca i lipca 2023. Na przełomie czerwca i lipca na ul. Wysockiego, na wysokości przystanku autobusowego (na żądanie), naprzeciwko kompleksu Taurona rozpoczęto budowę. Teren ogrodzono, rozpoczęto prace ziemne i wycinkę samosiejek rosnących przy pasie drogowym.
Pierwszy market w dzielnicy Biały Kamień w Wałbrzychu: Ta Biedronka będzie najnowocześniejsza. Wiemy, kiedy jej otwarcie! Foto
Tak będzie wyglądać budowany sklep przy ul. Wysockiego w Wałbrzychu Użyczone przez Jeronimo Martins Polska S.A.
 • Początek października 2023. Po trzech miesiącach działań postęp prac jest widoczny, jednak nie można ich nazwać ekspresowymi. Na placu pracuje kilku pracowników, kilka maszyn, zgromadzono też stosunkowo niewielkie zapasy materiałów.
 • Budowa toczyła się powoli, aż w styczniu 2024 niespodziewanie przyspieszyła. Wówczas market zyskał zadaszenie.

Powstające na Białym Kamieniu nowe budynki mieszkalne i małe kompleksy osiedlowe należą do największych budów na terenie miasta.

Tak teraz wygląda market budowany przy ul. Wysockiego w Wałbrzychu

Postępy prac w pierwszych dniach wiosny 2024.

Pierwszy market w dzielnicy Biały Kamień w Wałbrzychu: Ta Bi...

Przybliżona lokalizacja trwającej inwestycji - mapa

Tymczasem w Śródmieściu rozpoczynają się przygotowania do budowy dużego budynku mieszkalnego wielorodzinnego. Powstaną tu mieszkania komunalne - zobaczcie film.

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gluszyca.naszemiasto.pl Nasze Miasto