Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych wygrali w Świdniku, a teraz powalczą w Pucharze Polski

Paweł Gołębiowski
Dariusz Gdesz
Siatkarze I-ligowej Victorii PWSZ Wałbrzych pokonali w Świdniku 3:0 Avię. Wśrodę, 22 października o godz. 17 zmierzą się u siebie w IV rundzie Pucharu Polski ze Stalą AZS PWSZ Nysa.

Siatkarze I-ligowej Victorii PWSZ Wałbrzych w środę, 22 października o godz. 17 zmierzą się u siebie w IV rundzie Pucharu Polski ze Stalą AZS PWSZ Nysa. Podopieczni trenera Krzysztofa Janczaka będą mieli zatem okazję do wzięcia rewanżu za niedawną porażkę z tym rywalem w lidze 2:3. Siatkarze z Wałbrzycha będą przy tym mogli włożyć sporo sił w mecz z ekipą z Nysy, bo kolejny ich pojedynek nie powinien być trudny. W sobotę, 25 października będą bowiem grali w hali Aqua-Zdroju z CARO Rzeczyca, jedną z najsłabszych drużyn I ligi. CARO w ostatniej kolejce uległo u siebie 2:3 niezbyt mocnej Warcie Zawiercie i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Zespół z Rzeczycy wyprzedza tylko Avię Świdnik. Właśnie z Avią grała ostatnio na wyjeździe Victoria PWSZ. Wałbrzyszanie nie mieli najmniejszych problemów z pokonaniem słabych gospodarzy i wygrali gładko 3:0. Victoria PWSZ pierwszego seta wygrała 25:12. W drugiej partii zespół trenera Janczaka także miał wyraźną przewagę od samego początku i wygrał 25:13. Najbardziej zacięta gra toczyła się w trzecim secie. Gospodarze próbowali jeszcze powalczyć i zakończyć pojedynek z honorem, a w naszym zespole szansę pokazania dostali rezerwowi. W efekcie ostatniego seta Victoria PWSZ wygrała 25:20.