Wygrana bez Hana. Górnik Zamek Książ Wałbrzych lepszy od Żaka Koszalin!

Paweł Gołębiowski
Zdjęcie z meczu Górnika z ekipą z Koszalina w Wałbrzychu
Zdjęcie z meczu Górnika z ekipą z Koszalina w Wałbrzychu Paweł Gołębiowski (zdjecie ilustracyjne)
Koszykarze Górnika Zamek Książ Wałbrzych w środę, 27 marca wygrali na wyjeździe 88:80 z MKKS-em Żak Koszalin i powrócili na pozycję lidera I ligi.

Spotkanie w Koszalinie było zacięte i wyrównane przez pierwsze trzy kwarty. Zespoły na ostatnie 10. minut pojedynku wychodziły przy prowadzeniu gospodarzy, ale tylko 68:64.
Wtedy jednak Górnik Zamek Książ uzyskał dużą przewagę na zajmującym odległe miejsce w stawce Żakiem. Duża w tym zasługa rozgrywającego świetne spotkanie Damiana Durskiego, oraz Piotra Niedźwiedzkiego, który wcześniej spędził niewiele minut na boisku.
Nawet przez chwilę nie pojawił się natomiast na parkiecie Francis Jonathan Han. Amerykański rozgrywający, portorykańskiego pochodzenia, został kilka dni temu do odwołania zawieszony przez zarząd klubu. Brak zawodnika, który niedawno miał też konflikt z kibicami, nie miał większego wpływu na postawę zespołu.

Górnik Zamek Książ Wałbrzych w fazie zasadniczej sezonu rozegra jeszcze dwa mecze. W niedzielę, 7 kwietnia zmierzy się u siebie o godz. 16 z zespołem HydroTruck Radom i 14 kwietnia o godz. 18 zagra na wyjeździe z druzyną Weegree AZS Politechnika Opolska.

MKKS Żak Koszalin – Górnik Zamek Książ Wałbrzych 80:88 (19:15, 19:26, 30:23, 12:24)

Górnik Zamek Książ: Durski 22, Pabian 13, Jakóbczyk 11, Niedźwiedzki 11, Czempiel 8, Jackson 6, Kowalenko 6, Wilk 6, Margiciok 3, Dawdo 2, Góreńczyk 0.