Wpadka Górnika Zamek Książ w Poznaniu! Koszykarze z Wałbrzycha przegrali 88:92!

Paweł Gołębiowski
Zdjęcia z meczu Górnika Zamku Książ z Eneą Basket Poznań w Wałbrzychu, w pierwszej rundzie fazy zasadniczej sezonu. Górnik wygrał wtedy 66:63. Paweł Gołębiowski (zdjęcie ilustracyjne)
Koszykarze Górnika Zamek Książ Wałbrzych, lidera tabeli I-ligi, przegrali w sobotę, 20 stycznia 88:92 wyjazdowe spotkanie z drużyną Enea Basket Poznań.

Porażka ekipy trenera Andrzeja Adamka jest chyba tzw. wpadką. W Poznaniu wałbrzyszanie pierwszą kwartę przegrali minimalnie 20:21, ale w drugiej zbudowali już niewielką przewagę i przed zmianą stron boiska prowadzili 40:37.
W trzeciej odsłonie jednak gospodarze byli wyraźnie lepsi i przed ostatnią kwartą Enea Basket prowadziła 68:61. Górnik później gonił wynik, w końcówce spotkania wałbrzyszanie przerywali akcje gospodarzy faulami, ale nie udało się odrobić straty.
Teraz, w następnej kolejce Górnik Zamek Książ zmierzy się u siebie z WKK Active Hotel Wrocław.
Ten mecz w Aqua Zdroju, w niedzielę, 28 stycznia o godz. 14.

Enea Basket Poznań – Górnik Zamek Książ Wałbrzych 92:88 (21:20, 16:20, 31:21, 24:27)

Górnik Zamek Książ: Góreńczyk 19, Jackson 17, Kowalenko 13, Jakóbczyk 10, Margiciok 10, K. Dawdo 6, Niedźwiedzki 6, Durski 4, Han 3, Wilk 0.