Wałbrzych: Pierwsze starcie półfinału w walce o ekstraklasę dla Górnika Trans.eu Wałbrzych!

Paweł Gołębiowski
Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych w pierwszym meczu półfinału play-off I ligi pokonali na swoim boisku 80:69.

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych w pierwszym meczu półfinału play-off I ligi pokonali na swoim boisku 80:69 Sensation Kotwicę Kołobrzeg.

Dodaj firmę
Logo firmy Wałbrzyskie Centrum Sportowo-Rekreacyjne AQUA-ZDRÓJ
Wałbrzych, Ratuszowa 6

Pojedynek w hali Aqua Zdroju zaczął się po myśli gości, którzy pierwszą kwartę wygrali 28:19. Po drugiej części spotkania wałbrzyszanom udało się zmniejszyć dystans tylko o jeden punkt. Trzecia i czwarta kwarta należały już jednak do podopiecznych trenera Łukasza Grudniewskiego. W hali w Wałbrzychu było zatem wszystko czego życzą sobie gospodarze – wspaniała oprawa spotkania z m.in. konfetti i papierowymi taśmami, świetna atmosfera, gorący doping kibiców, walka i zwycięstwo.
Następny pojedynek tych drużyn, ponownie w Aqua Zdroju, już w niedzielę, 1 maja o godz. 17.30, a następnie jeden lub dwa mecze (7 - 8 maja) w Kołobrzegu.
Rywalizacja toczy się bowiem do trzech zwycięstw. Jeśli po czterech spotkaniach byłby remis to zespoły powrócą na decydujący mecz do Wałbrzycha (11 maja).

Górnik Trans.eu Wałbrzych – Sensation Kotwica Kołobrzeg 80:69 (19:28, 17:16, 20:13, 24:12).

Górnik Trans.eu: Jakóbczyk 15, Dymała 13, Pabian 11, Cechniak 10, Malesa 8, Niedźwiedzki 8, Ratajczak 7, Zywert 6, Durski 2, Kruszczyński 0.