Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wałbrzych: Ładny budynek dawnego żłobka przy Cameli, czyli późniejsze przedszkole, na sprzedaż

Elżbieta Węgrzyn
Elżbieta Węgrzyn
Kolejny miejski budynek po dawnym przedszkolu w Wałbrzychu trafi "pod młotek". W majowej fali przetargów miejskich nieruchomości pojawia się ciekawostka - zabytkowy, ładnie położony budynek przy ul. Mącznej. Wielu mieszkańców miasta tu zaczęło swoją edukacyjną przygodę.

Spis treści

Budynek dawnego przedszkola przy ul. Mącznej na sprzedaż

Budynki dawnych wałbrzyskich szkół i inne gmachy publiczne jeszcze kilka lat temu uznawane były za "niesprzedawalne", teraz powoli zyskują nowe życie jako nadal należące do miasta mieszkania komunalne (ul. Wiejska), czy Dom Seniora (ul. Andersa), lub przechodzą w ręce inwestorów, a ci szukają dla nich nowych zastosowań jak dawna szkoła przy pl. Bohaterów Pracy (teraz siedziba TEB Edukacja), przy ul. Głuszyckiej (przystosowanie na cele mieszkalne), i wiele innych.

Wałbrzych: Ładny budynek dawnego żłobka przy Cameli, czyli późniejsze przedszkole na sprzedaż
Elżbieta Węgrzyn
  • Na 22 maja 2024 zaplanowano kolejny przetarg dotyczący tego typu budynków. To pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż kolejnej nieruchomości zabudowanej. Chodzi o dawne Przedszkole Samorządowe nr 4 w Wałbrzychu przy ulicy Mącznej 1A.
  • To budynek piętrowy z poddaszem, podpiwniczony położony na obszarze o pełnym uzbrojeniu. Powierzchnia użytkowa budynku to 262,0 m².
  • Teren działki wokół budynku jest ogrodzony, częściowo urządzony i z bezpośrednim dostępem do drogi publicznej, a także blisko drogi krajowej.
  • Budynek przy ul. Mącznej 1A ujęty jest w Gminnej Ewidencji Zabytków miasta Wałbrzycha, jest zadbany, o średnim standardzie i stanie technicznym.
  • Cena wywoławcza 900.000,00 zł.

Zabytkowy budynek dawnego żłobka, późniejszego przedszkola w Wałbrzychu

Położony nieopodal dużego kompleksu fabrycznego budynek przy ul. Mącznej 1a już pod koniec lat 60. XX wieku pełnił rolę placówki opiekuńczej. Początkowo jako Żłobek Wałbrzyskich Zakładów Przemysłu Lniarskiego. Następnie, jeszcze do niedawna w budynku mieściło się Przedszkole Samorządowe nr 4. Decyzję o likwidacji podjęto w lutym 2023, a w maju podjęto uchwałę o zamknięciu przedszkola z dniem 31 sierpnia. O decyzji przesądziły względy ekonomiczne, dodatkowo nowe miejskie przedszkole powstało przy PSP nr 5 na Podgórzu.

Wałbrzych w ostatniej dekadzie stworzył nową sieć placówek opiekuńczych, część starych żłobków i przedszkoli przeniesiono, inne zamknięto. Ostatnio pisaliśmy m.in. o nowym zastosowaniu:

  • byłego przedszkola na Sobięcinie
  • dawnego żłobka na Nowym Mieście
  • Nowym zastosowaniu dawnego przedszkola przy Al. Wyzwolenia

Dawne przedszkole przy ul. Mącznej 1A - współczesne zdjęcia

Wałbrzych: Ładny budynek dawnego żłobka przy Cameli, czyli p...

Miejskie nieruchomości na sprzedaż:

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gluszyca.naszemiasto.pl Nasze Miasto