Piłkarze Górnika Wałbrzych wygrali w Dzierżoniowie z Lechią II

Paweł Gołębiowski
W pierwszym meczu rundy Górnik Wałbrzych pokonał u siebie Spartę Ziębice, w drugim wygrał w Dzierżoniowie Paweł Gołębiowski (zdjęcia ilustracyjne)
Piłkarze Górnika Wałbrzych świetnie zaczęli drugą rundę sezonu w klasie okręgowej. W pierwszym meczu tej fazy rozgrywek, 17 marca, pokonali na swoim boisku 6:1 Spartę Ziębice. Teraz, w niedzielę, 24 marca, wygrali na wyjeździe 2:1 z Lechią II Dzierżoniów.

Z tym rywalem wałbrzyszanie w bieżącym sezonie zremisowali u siebie 2:2. Jednak Górnik po zimowej przerwie w rozgrywkach, kiedy wygrał 9 z 10 sparingów, prezentuje się znacznie lepiej.
Co prawda w niedzielę w Dzierżoniowie już w 4. minucie przegrywał 0:1 po bramce straconej po rzucie karnym dla Lechii, ale w 43. minucie wyrównał Oskar Nowak, a w 45 minucie gola dającego gosciom zwycięstwo strzelił Mateusz Sobiesierski.

W następnej kolejce Górnik Wałbrzych zagra na swoim boisku o godz. 16 z AKS-em Strzegom.

Górnik - Krzyżaniak, Kobylański (63 Migacz), Rytko, Vishnitski, Michalak, Ziiatdinov (76 Krawczyk), Korba, Krynicki, Sobiesierski, Nowak, Wyszyński (81 Tłuścik)