Nowy samochód dla strażaków ochotników z Głuszycy Górnej

Artur Szałkowski
Taki pojazd do końca listopada 2018 r. dostaną strażacy ochotnicy z Głuszycy Górnej
Taki pojazd do końca listopada 2018 r. dostaną strażacy ochotnicy z Głuszycy Górnej UM w Głuszycy
Udostępnij:
Nowy pojazd dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej będzie wyposażony w specjalistyczny sprzęt ratowniczo-gaśniczy i będzie posiadał napęd 4x4. Jest to istotne do sprawnego przemieszczania się w terenie górskim gminy Głuszyca.

Burmistrz Głuszycy podpisał umowę na zakup wozu strażackiego „lekkiego” z napędem 4x4 dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej. Na razie jednostka ta dysponuje tylko „ciężkim” pojazdem gaśniczym. Nowy samochód będzie wyposażony w najnowszy aktualnie dostępny sprzęt ratowniczo-gaśniczy i będzie posiadał napęd 4x4. To istotne w pokonywaniu przeszkód w terenie górskim gminy Głuszyca. Pojazd będzie można wykorzystywać np. przy gaszeniu pożarów trudno dostępnych łąk, lasów, a także przy wypadkach drogowych. Przez Głuszycę przebiega bowiem droga wojewódzka nr 381, która łączy Wałbrzych z Nową Rudą i Kłodzkiem.

Nowy samochód dla OSP Głuszyca Górna ma zostać dostarczony do 30 listopada 2018 r. i będzie kosztował 276 381 zł (brutto). Większa część tych pieniędzy pochodzi z budżetu gminy Głuszyca. Poza tym dotacje na zakup samochodu w wysokości po 40 tys. zł przekażą - Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu oraz Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu. Władze Głuszycy złożą także w najbliższych dniach wniosek o dofinansowanie zakupu samochodu kwotą 20 tys. zł do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Premier zapowiada wzmożone kontrole

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie