Młodzi wałbrzyszanie znakomicie walczyli w Katowicach

Kolejny znakomity występ mają za sobą młodzi zawodnicy Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai OBI z Wałbrzycha. Tym razem świetnie zaprezentowali się w VI Turnieju Karate o Puchar Prezydenta Miasta Katowice

Kolejny znakomity występ mają za sobą młodzi zawodnicy Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai OBI z Wałbrzycha. Tym razem świetnie zaprezentowali się w sobotę, 24 października w VI Turnieju Karate o Puchar Prezydenta Miasta Katowice. Do stolicy Górnego Śląska pojechała 12 osobowa reprezentacja z Sensei Tomaszem Obuchowskim. Przywieźli aż 13 medali.

Wałbrzyszanie mieli mocną i liczna konkurencję, bo w zawodach wzięło udział blisko 250 zawodników z całej Polski. Walczono w trzech kategoriach: kumite, kata i walki bezkontaktowe dla najmłodszych adeptów karate. Reprezentanci UKKS OBI rywalizowali w kata i kumite.
Właśnie z tej drugiej kategorii złoty medal zdobyła 8-letnia Barbara Wintoniak, która wystartowała w kategorii +30 kg. Basia w w finale pokonała klubową koleżankę Lenę Kukulską (zdobyła srebro).
Na drugim stopniu podium stanęli też starsi reprezentanci UKKS OBI. Szymon Pomjan w kategorii 15-16 lat - 60 kg w finale nieznacznie uległ zawodnikowi z Katowic. W kategorii dziewcząt 13 – 14 lat Wiktoria Wacław  w kategorii – 50kg w finałowej walce uległa natomiast zawodniczce z Radzymina, a Julia Obuchowska w kategorii + 50 kg przerwała walkę finałową z powodu doznanej kontuzji - okazało się, że jest to złamanie prawej ręki.
Drugie miejsce zajął również 10-letni Igor Marciniak w kategorii + 30 kg. Bardzo dobrze radził sobie w walce finałowej, jednak chwila nieuwagi tuż przed końcem pozwoliła przeciwnikowi zdobyć wazari (pół punktu) przez co Igor musiał zadowolić się drugim miejscem.
Pozostali zawodnicy: Kacper Waszak, Maja Gałuszkiewicz, Milena Gałuszkiewicz, Livia Stachura, Laura Kuźniarz oraz Ada Wołk-Łaniewska wywalczyli brązowe medale. Najwięcej przeciwników w swojej kategorii miał 10-letni Kacper Waszak -30 kg.

W bardzo dobrze obsadzonej kategorii kata doskonałe trzecie miejsce zajęła 9-letnia Ada Wołk-Łaniewska.
Na tatami jako sędziowie z klubu tym razem wystąpili Sensei Tomasz Obuchowski oraz Dominik Obuchowski, który na tym turnieju nie mógł wystartować jako zawodnik z racji wieku. Turniej był do lat 16.
Tym razem wraz z Sempai Agnieszką Obuchowską zawodników do startów przygotowywał trenujący w klubie tata - Piotr Gałuszkiewicz.