Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych wzięli rewanż na WKK

Paweł Gołębiowski
Paweł Gołębiowski (zdjęcia ilustracyjne w pierwszego w sezonie meczu Górnika Trans.eu z WKK)
Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych pokonali na wyjeździe 84:74 WKK Wrocław

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych pokonali na wyjeździe 84:74 WKK Wrocław. Był to pierwszy mecz rundy rewanżowej sezonu Suzuki I Ligi. W pojedynku rozpoczynającym rozgrywki wałbrzyszanie przegrali we wrześniu na swoim boisku 71:74.
Teraz pierwszą kwartę gospodarze wygrali 24:19, ale już w drugiej odsłonie Górnik Trans.eu wyszedł na prowadzenie 41:40. Po zmianie stron boiska i trzeciej odsłonie ekipa z Wrocławia wygrywała jeszcze 57:56, ale ostatnie 10 minut należało już do podopiecznych trenera Łukasza Grudniewskiego. Wałbrzyszanie zwyciężyli wyraźnie.
Mecz we Wrocławiu rozpoczynał 18 serię spotkań I ligi. Pozostałe mecze kolejki zostaną rozegrane 8 i 9 stycznia.

WKK Wrocław – Górnik Trans.eu Wałbrzych 74:84

Górnik Trans.eu: Niedźwiedzki 19, Pabian 19, Jakóbczyk 14, Zywert 9, Dymała 8, Durski 6, Cechniak 6, Kruszczyński 3, Ratajczak 0.

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?