Kolejne zwycięstwo koszykarzy Górnika! Tym razem triumfowali w Krośnie!

Paweł Gołębiowski
Wałbrzyszanie w bieżacym sezonie wygrali już osiem spotkań i są liderami
Wałbrzyszanie w bieżacym sezonie wygrali już osiem spotkań i są liderami Paweł Gołębiowski (zdjęcie ilustracyjne)
Koszykarze I-ligowego Górnika Zamek Książ Wałbrzych w piątek, 10 listopada wygrali na wyjeździe 79:70 z Miastem Szkła Krosno. Było to ósme z rzędu zwycięstwo podopiecznych trenera Andrzeja Adamka.

Górnik w bieżącym sezonie przegrał tylko raz – w pierwszym meczu rozgrywek, na wyjeździe 56:63 z Sensation Kotwicą Kołobrzeg. Teraz, dzięki wygranej w Krośnie wałbrzyszanie odzyskali pozycję lidera tabeli. Tę zajmował bowiem przez chwilę właśnie zespół z Krosna, po tym jak 5 listopada zwyciężył u siebie 94:88 w rozegranym awansem spotkaniu z ekipą ze Starogardu Gdańskiego.

Miasto Szkła z Górnikiem Zamek Książ już sobie nie poradziło. Co prawda po wygranej przez wałbrzyszan 20:14 pierwszej kwarcie, zdołali odrobić straty i w połowie pojedynku prowadzili nawet 46:43, ale później goście opanowali sytuację i nie bardzo wysoko, ale wyraźnie zwyciężyli.

Teraz przed wałbrzyszanami kolejny, trudny, wyjazdowy mecz. W środę, 15 listopada, o godz. 19 zmierzą się na wyjeździe z silną Eneą Abramczyk Astorią Bydgoszcz.

Miasto Szkła Krosno – Górnik Zamek Książ Wałbrzych 70:79 (14:20, 22:13, 17:25, 17:21)

Górnik Zamek Książ: Konrad Dawdo 16, Niedźwiedzki 15, Jakóbczyk 11, Kowalenko 11, Damian Dawdo 4, Durski 4, Góreńczyk 2, Margiciok 14, Han 2, Mindowicz 0, Wilk 0.