Górnik Zamek Książ wygrał w Krakowie, ale musiał się solidnie napracować!

Paweł Gołębiowski
Koszykarze Górnika Zamek Książ wygrali kolejny mecz i pozostają liderami tabeli. Teraz przed nimi pojedynek u siebie z zespołem z Koszalina Paweł Gołębiowski (zdjęcia ilustracyjne)
Koszykarze I-ligowego Górnika Zamek Książ Wałbrzych wygrali na wyjeździe 92:85 z AZS-em AGH Kraków. Dla lidera z Wałbrzycha spotkanie w grodzie pod Wawelem nie było jednak tzw. spacerkiem.

Co prawda pierwszą kwartę ekipa trenera Andrzeja Adamka wygrała gładko 28:20, ale ambitnie walczący gospodarze w dwóch, następnych częściach spotkania byli już minimalnie lepsi. W efekcie na ostatnie 10 minut meczu zespoły wychodziły przy prowadzeniu AZS-u AGH 69:67. W ostatniej kwarcie jednak Górnik Zamek Książ uzyskał przewagę i ostatecznie wyraźnie zwyciężył.

Duży wkład w zwycięstwo lidera miał tym razem Krzysztof Jakóbczyk, który zdobył w Krakowie aż 27 punktów.

W następnej kolejce sezonu 2023/2024 Górnik Zamek Książ Wałbrzych spotka się na swoim boisku z drużyną MKKS Żak Koszalin. Ten mecz w sobotę, 16 grudnia o godz. 18.

AZS AGH Kraków – Górnik Zamek Książ Wałbrzych 85:92 (30:28, 22:17, 27:22, 16:25)

Górnik Zamek Książ: Jakóbczyk 27, Niedźwiedzki 14, Wilk 13, D. Dawdo 11, Jackson 7, Mindowicz 7, K. Dawdo 4, Durski 4, Margiciok 3, Han 2.