Górnik Trans.eu Wałbrzych - AZS UMCS Start II Lublin. Zdjęcia z meczu koszykarzy!

Paweł Gołębiowski
Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych wygrali siódmy mecz z rzędu w Suzuki I Lidze. Tym razem podopieczni trenera Łukasza Grudniewskiego pokonali na swoim boisku 81:66 AZS UMCS Start II Lublin 81:66. Wałbrzyszanie umocnili się na pozycji wicelidera, ale na zwycięstwo nad osłabionym beniaminkiem musieli solidnie zapracować. Ekipa z Lublina przyjechała bowiem do Wałbrzycha bez czterech podstawowych graczy. Mikołaj Stopierzyński i Karol Obarek zostali przesunięci do gry w pierwszym zespole występującym w ekstraklasie, a Sebastian Walda i Bartłomiej Pelczar są kontuzjowani. Górnik Trans.eu na początku spotkania wyszedł szybko na nawet kilkunastopunktowe prowadzenie. Jednak później trochę zabrakło skuteczności, a goście, szczególnie w drugiej kwarcie, wyprowadzali dobrem, szybkie kontrataki i w połowie pojedynku wałbrzyszanie prowadzili tylko 39:33. Po trzeciej kwarcie nic nie zmieniło się, i dopiero ostatnia odsłona dała wyraźne zwycięstwo gospodarzom. Teraz przed Górnikiem Trans.eu trzy wyjazdowe pojedynki: W Opolu, Warszawie i w Łowiczu. Górnik Trans.eu Wałbrzych – AZS UMCS Start II Lublin 81:66 (25:21, 14:12, 15:15, 27:18) Górnik Trans.eu: Malesa 20, Jakóbczyk 18, Pabian 14, Dymała 8, Cechniak 6, Kruszczyński 6, Zywert 6, Durski 3, Pawlak 0, Ratajczak 0, Jeziorowski 0. AZS UMCS Start II: Ciechociński 15, Myśliwiec 13, Gospodarek 13, Pszczoła 9, Wąsowicz 8, Ziółko 4, Grzesiak 4, Nycz 0, Wachowicz 0, Kępka 0.