Górnik poległ w pierwszym starciu z Sokołem. Jutro kolejny mecz!

Paweł Gołębiowski
Paweł Gołębiowski (zdjęcie ilustracyjne)
Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych zaczęli dzisiaj (sobota, 14 maja) finałową rywalizację w play-off Suzuki I Ligi. Niestety podopieczni trenera Łukasza Grudniewskiego przegrali na wyjeździe z Rawlplug Sokołem Łańcut aż 77:114. Zespół z Łańcuta, który zakończył fazę zasadniczą sezonu na pozycji lidera (Górnik był wiceliderem) miał w tym meczu z kwarty na kwartę coraz większą przewagę. Po pierwszej części spotkania był bowiem jeszcze remis 21:21, po drugiej gospodarze wygrywali 44:38, a później Górnik został po prostu rozbity. Kolejny mecz w tej rywalizacji do trzech zwycięstw zostanie rozegrany już w niedzielę, ponownie w Łańcucie o godz. 17.30. Rawlplug Sokół Łańcut – Górnik Trans.eu Wałbrzych 114:77 (21:21, 23:17, 33:22, 37:17) Górnik Trans.eu: Pabian 26, Niedźwiedzki 11, Cechniak 7, Jakóbczyk 6, Malesa 6, Zywert 6, Dymała 5, Ratajczak 4, Durski 3, Kruszczyński 3, Jeziorowski 0.