Czerwiec 2022 w Głuszycy: Przegląd najważniejszych wydarzeń maja 2022

Redakcja online
Redakcja online
Pora na przegląd maja 2022? Z nami miesięczną prasówkę z Głuszycy nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd maja 2022? Z nami miesięczną prasówkę z Głuszycy nadrobisz w kwadrans CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w maju czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Głuszycy najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Dzień Dziecka 2022 w Wałbrzychu i okolicy. Zobaczcie gdzie można się wybrać!”?

Przegląd maja 2022 w Głuszycy: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z maja 2022 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Dzień Dziecka 2022 w Wałbrzychu i okolicy. Zobaczcie gdzie można się wybrać!

Już jutro 1 czerwca – Dzień Dziecka. Młodzi ludzie wyczekiwali tego dnia przez cały rok. Liczą z pewnością na prezenty. Tych nie powinno zabraknąć. Dorośli mogą jednak zabrać też dzieci na jakieś wydarzenie. Tych (chociaż to środa, czyli środek tygodnia) kilka w Wałbrzychu i okolicy przygotowano. W Wałbrzychu będzie np. festyn w dzielnicy Piaskowa Góra czy zajęcia w Starej Kopalni. Zobaczcie co jeszcze i gdzie.

📢 Najpiękniejsze różaneczniki kwitnące przy Pałacu Czettritzów w Wałbrzychu [ZDJĘCIA]

Renesansowa rezydencja w Wałbrzychu będąca dziś siedzibą wyższej uczelni zachwyca na przełomie maja i czerwca ukwieconym parkiem. Rosną tu sędziwe różaneczniki pamiętające jeszcze czasy, gdy w jednej z willi stojących w tym parku mieszkała księżna Daisy. To ona kochała te kwiaty i lubiła je mieć w swoim otoczeniu. Zobaczcie naszą galerię zdjęć kwitnących różaneczników.

Prasówka czerwiec Głuszyca: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w maju uwagę czytelniczek i czytelników z Głuszycy. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Dni Wałbrzycha 2022: Jakie pyszne dania i napoje czekają na Ciebie? [ZDJĘCIA i CENY]

Dni Wałbrzycha 2022 trwają 27 - 28 maja 2022, a podczas nich w Starej Kopalni goszczą w naszym mieście food trucki z jedzeniem i napojami z całej Polski. Oto ich zdjęcia i ceny. Zobaczcie kolejne slajdy (KLIKAJĄC NA ZDJĘCIA) z opisami wewnątrz.

📢 Takie nowoczesne autobusy testują w Wałbrzychu! Wkrótce kupią wodorowe [ZDJĘCIA]

Wałbrzych przygotowuje się do przetargu na nowego operatora komunikacji miejskiej i zakupu nowoczesnych autobusów. W mieście testowane są różne typy autobusów, obecnie trzy Solarisy (diesel) najnowszej generacji. Oto jeden z nich zdjęciach. Przypominamy inne autobusy testowane na wałbrzyskich trasach.

📢 Oto najnowocześniejszy budynek w dzielnicy Nowe Miasto w Wałbrzychu! [ZDJĘCIA]

Najnowocześniejsze mieszkania komunalne w dzielnicy Nowe Miasto w Wałbrzychu powstały w budynku przy ul. Piłsudskiego 84. Tu też działa pierwsza w tej modernistycznej dzielnicy winda. Towarzyszyliśmy pani Janinie i Robertowi, jednej z ośmiu rodzin, które dostały dziś (26 maja) klucze do własnego, wymarzonego "M". Zobaczcie zdjęcia.

📢 Giełda staroci na Rynku w Wałbrzychu w nowej odsłonie. Od teraz co sobotę [ZDJĘCIA]

Dawna Giełda Staroci w Wałbrzychu to od dziś, czyli 21 maja Giełda Staroci, Produktów Regionalnych i Rękodzieła w Wałbrzychu. Kupcom i rękodzielnikom towarzyszą atrakcje przygotowane przez instytucje miejskie. Co można kupić? Zobaczcie sami!

📢 Mieszkanki Wałbrzycha i okolic poszukiwane przez policję! Niektóre są naprawdę niebezpieczne! ZDJĘCIA, NAZWISKA

Oto kobiety z Wałbrzycha i okolic poszukiwane przez policję. Są wśród nich bardzo niebezpieczne panie. Są poszukiwane przez policję w m.in. za rozboje, oszustwa, kradzieże czy udział w bójce. Zobaczcie zdjęcia poszukiwanych przez policję wałbrzyszanek i mieszkanek okolic. Zdjęcia i dane poszukiwanych pochodzą z policyjnej bazy poszukiwanych z 19 maja 2022 roku.

📢 Pielgrzymka z Chrystusem Królem przemierza okolice Wałbrzycha. Zobaczcie zdjęcia!

Wyruszyli przed rokiem z Częstochowy, niektórzy są w drodze od miesięcy. Jakie są intencje ich modlitw i czemu służy jadąca z nimi platforma? Zobaczcie zdjęcia uczestników niecodziennej pielgrzymki.

📢 Straszny wypadek koło Marciszowa w powiecie kamiennogórskim. Dlaczego zginął 27-latek, a jego samochód spłonął?

Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku na drodze nr 328 między Marciszowem i Świdnikiem w powiecie kamiennogórskim. Zginął tam 27-letni mężczyzna, a droga była zablokowana przez wiele godzin. Dlaczego kierowca zjechał z drogi i robił auto na drzewie?

📢 Szczegółowy program Dni Wałbrzycha 2022. Zobaczcie jakie gwiazdy wystąpią!

Znamy już szczegółowy program Dni Wałbrzycha 2022. Święto miasta przygotowywane przez Wałbrzyski Ośrodek Kultury odbędzie się w dniach 27 i 28 maja.

📢 Najbardziej spektakularna metamorfoza wałbrzyskich kamienic w centrum. Zobaczcie zdjęcia sprzed remontu i z prac wykończeniowych!

Zrujnowane i szpecące centrum kamienice przy ul. Zajączka 7 i 8 w Wałbrzychu w ciągu ostatnich miesięcy przeszły metamorfozę. Zobaczcie jak powstają tu komfortowe mieszkania.

📢 Rowerzysta potrącił na przejściu 77-latkę. Kobieta trafiła do szpitala!

Okazuje się, że na przejściu dla pieszych może nas potrącić nie tylko samochód. Przykładem zdarzenie, do którego doszło wczoraj w Jedlinie-Zdroju.

📢 Wałbrzyski ROD Podzamcze: Są jeszcze wolne ogrody działkowe!

W ostatnich latach ogrody działkowe przeżywają renesans. Wolne działki rozchodzą się na pniu. Prezentujemy listę wolnych ogrodów z kompleksu ROD Podzamcze, czyli z największego skupionego w jednym miejscu kompleksie ogródków działkowych w Polsce. Przypominamy też, ile kosztuje roczne utrzymanie dzierżawy działki.

📢 Jest takie miejsce w dzielnicy Podgórze. Nikt nie sprzątał tam chyba od lat!

Zobaczcie na jakie „niespodzianki” można natknąć się przechodząc ścieżką pomiędzy ulicami Kaszubską i Niepodległości w wałbrzyskiej dzielnicy Podgórze. Co prawda w mieście trwają wiosenne porządki, organizowane są akcje, sadzone są drzewa,krzewy i kwiaty, sprzątane ulice, jeździ nimi nawet specjalny odkurzacz, ale...to tylko tzw. front. W niektóre zakamarki zaglądają chyba tylko, ci którzy śmiecą. W innych sprzątanie przypomina walkę z wiatrakami, bo mieszkańcy brudzą tam znowu błyskawicznie. W efekcie na uboczu zalegają śmieci i często – jak we wspomnianym przejściu pomiędzy ulicami na Podgórzu – trwa to od lat. Będziemy podpowiadali służbom odpowiedzialnym za czystość i porządek pokazując takie miejsca. Może część z nich uda się zlikwidować. Informujcie nas o nich – przyjedziemy i zrobimy zdjęcia.

📢 Kierowco, dwa nowe fotoradary pilnują bezpieczeństwa na drogach w regionie wałbrzyskim

Dwa radary „pilnują” od kilku dni kierowców w jednej z miejscowości w regionie wałbrzyskim. To efekt działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa, prowadzonych wspólnie przez władze Powiatu Kłodzkiego i Kopalnie Surowców Skalnych w Bartnicy, które inwestycję sfinansowały.

📢 Spektakularna S3 w okolicy Wałbrzycha. Wiosenne postępy z węzła Bolków - Kamienna Góra. Zdjęcia lotnicze i z poziomu ziemi

Trwa budowa drogi S3 - odcinka Legnica - Lubawka. Prezentujemy zdjęcia informujące o postępie prac wykonawcy działającego najbliżej Wałbrzycha, czyli na odcinku od węzła Bolków do węzła Kamienna Góra Północ. Skala i rozmach przedsięwzięcia widoczne są zwłaszcza na zdjęciach lotniczych.

📢 Górnik wygrał piąty mecz z Kotwicą! Jest finał!

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych wygrali dzisiaj (środa, 11 maja) w hali Aqua Zdroju 95:92 z Sensation Kotwicą Kołobrzeg. Zapewnili sobie w ten sposób udział w finale play-off bieżącego sezonu Suzuki I Ligi. Przed tym spotkaniem zespoły remisowały bowiem 2:2, a rywalizacja toczyła się do trzech zwycięstw. Wcześniej Górnik Trans.eu dwa razy wygrał w Wałbrzychu i w ostatni weekend dwa razy uległ przeciwnikom w Kołobrzegu. Walka była zacięta i tak było też dzisiaj. Po kilku minutach bardzo dobrej gry na początku spotkania, coś w ekipie gospodarzy jakby zacięło się. Goście wygrali pierwszą kwartę 23:20, a w połowie pojedynku prowadzili 43:39. Po zmianie stron boiska Górnik Trans.eu zaczął jednak skuteczniej walczyć. Objął prowadzenie i pomimo starań rywali, utrzymał je do końcowej syreny. Teraz przed wałbrzyszanami dwa mecze z Sokołem Łańcut - 14 i 15 maja (obydwa o godz. 17.30).
Lepszy awansuje do ekstraklasy.
Górnik Trans.eu – Sensation Kotwica 95:92 (20:23, 19:20, 32:20, 24:29)

Punkty dla Górnika Trans.eu: Dymała 19, Malesa 18, Jakóbczyk 14, Niedźwiedzki 12, Pabian 11, Zywert 10, Cechniak 6, Durski 5, Kruszczyński 0, Ratajczak 0.

📢 Byliście uczniami podstawówki nr 5 w Wałbrzychu. Zobaczcie stare zdjęcia z kronik tej szkoły!

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Aliny i Czesława Centkiewiczów w Wałbrzychu w bieżącym roku szkolnym obchodzi swoje 75-lecie. Kilka dni temu w szkole w dzielnicy Podgórze odbyły się jubileuszowe uroczystości. Zajrzeliśmy do kronik „piątki” i postanowiliśmy opublikować znajdujące się tam zdjęcia. Jest ich bardzo dużo. Dzisiaj publikujemy zatem pierwszą część, głównie z lat 70 i 80 ubiegłego wieku. To głównie zdjęcia z różnych akademii i uroczystości, na wielu widać patronów szkoły – Państwa Centkiewiczów. Zobaczcie, może znajdziecie tam też siebie lub swoich bliskich czy znajomych.

📢 Głuszyca: Piknik militarny w Narodowym Dniu Zwycięstwa. Zdjęcia!

W niedzielę, 8 maja w Głuszycy zorganizowano Powiatowe Obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa. Po mszy i uroczystościach przy Pomniku Niepodległości, na placu przy urzędzie miejskim rozpoczął się piknik militarny. Brali w nim udział m.in. żołnierze z 10 Brygady Kawalerii Pancernej im. gen. broni Stanisława Maczka w Świętoszowie. Zobaczcie zdjęcia.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Ekspert o ataku na Krymie: potencjał lotniczy Rosji został osłabiony

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie