Brawo koszykarze Górnika Zamek Książ! Po przerwie zdemolowali Polonię w Warszawie!

Paweł Gołębiowski
Koszykarze Górnika Zamek Książ w bieżącym sezonie pokonali juź wcześniej KKS Polonia Warszawa w Aqua Zdroju. Teraz zwycięstwo było jeszcze bardziej okazałe
Koszykarze Górnika Zamek Książ w bieżącym sezonie pokonali juź wcześniej KKS Polonia Warszawa w Aqua Zdroju. Teraz zwycięstwo było jeszcze bardziej okazałe Paweł Gołębiowski (zdjęcia ilustracyjne - z meczu Górnik Polonia w Wałbrzychu)
Świetny mecz rozegrali w niedzielę, 14 stycznia, koszykarze I-ligowego Górnika Zamek Książ Wałbrzych. Podopieczni trenera Andrzeja Adamka rozbili na wyjeździe 87:64 KKS Polonia Warszawa.

Drużyna z Wałbrzycha była w tym spotkaniu faworytem, bo zajmuje wyższe miejsce w tabeli i w do tego bieżącym sezonie pokonała już ekipę ze stolicy na swoim boisku. Wtedy, we wrześniu Górnik Zamek Książ wygrał jednak tylko 73:66. Można było zatem spodziewać się, że teraz Polonia będzie chciała u siebie wziąć rewanż. Nic takiego nie stało się.

Wałbrzyszanie co prawda po dwóch kwartach prowadzili zaledwie 43:42, ale w trzeciej po prostu zdemolowali przeciwnika. Wygrali tę część spotkania 26:6 i było już 69:48 – praktycznie po meczu.
Przewaga Górnika w pewnym momencie sięgnęła 29 punktów.

Dobrze wróży to przed kolejnym spotkaniem wałbrzyszan, które już w środę, 17 stycznia. Górnik Zamek Książ będzie wtedy podejmował w hali Aqua Zdroju beniaminka, drużynę Niedźwiadki Chemart Przemyśl. W pierwszej rundzie fazy zasadniczej bieżącego sezonu ekipa trenera Andrzeja Adamka wygrała w Przemyślu 82:73. Teraz zatem nie powinno być gorzej. Ale urok sportu to także niespodzianki. Warto zatem przyjść w środę do Aqua Zdroju i zobaczyć jak będzie.

KKS Polonia Warszawa – Górnik Zamek Książ Wałbrzych 64:87 (23:26, 19:17, 6:26, 16:18)

Górnik Zamek Książ: Niedźwiedzki 16, Kowalenko 12, Jackson 11, K. Dawdo 10, Góreńczyk 10, Wilk 10, Durski 8, Jakóbczyk 8, Han 2, Margiciok 0, Mindowicz 0.