W Wałbrzyskim Ośrodku Kultury rozstrzygnięto kolejną edycję ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Anioły - muśnięcie skrzydeł". W tym roku do WOK wpłynęło aż 1065 prac, a wiele z nich zaskoczyło jurorów niezwykłymi pomysłami.
Jury w składzie: Joanna Kakuba – kierownik impresariatu WOK, Piotr Micek – kierownik Centrum Ceramiki Unikatowej na terenie Starej Kopalni oraz Jan Walkowiak – ceramik, mistrz malowania na szkle, absolwent Akademii Rysunku w Poznaniu, po długich naradach przyznało następujące nagrody i wyróżnienia (ich węczenie nastąpi podczas koncertu świątecznego w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na Piaskowej Górze, ul. Broniewskiego 65a, 19 grudnia o godz. 17):
PŁASZCZYZNA
KATEGORIA 5-8 LAT
I MIEJSCE: MAGDALENA LICHWAŁA, 8 LAT,
FUNDACJA KULTURY, SPORTU I AKTYWNOŚCI LOKALNEJ „PRAWOBRZEŻE W SZCZECINIE.
OP. MAŁGORZATA WRZOSIŃSKA.
II MIEJSCE: WIKTORIA MUZYKA, 7 LAT,
SZKOŁA PODSTAWOWA W KRASIENIEWIE.
OP. MARZENA DROZD.
III MIEJSCE: JAKUB NOWIK, 8 LAT,
SZKOŁA PODSTAWOWA IM. ADAMA MICKIEWICZA W ZIELONEJ GÓRZE.
OP. AGNIESZKA TWARDOWSKA.
WYRÓŻNIENIE: NIKOLA LEWANDOWSKA, 7 LAT, MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY IM. KRÓLA MACIUSIA PIERWSZEGO W PŁOCKU.
OP. SYLWIA SERWACH – BARUCHA.
PŁASZCZYZNA
KATEGORIA 9-13 LAT
I MIEJSCE: WERONIKA NIEWIŃSKA, 11 LAT,
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 W BIELSKU PODLASKIM.
OP. DANIEL GROMACKI.
II MIEJSCE: WERONIKA KULCZYŃSKA, 11 LAT,
SZKOŁA IM. T. KOŚCIUSZKI W DŁUGOSIODLE.
OP. AGATA PĘDZICH.
III MIEJSCE: ANNA MARCINKOWSKA, 11 LAT,
PRACOWNIA „KOLOR” – ŁÓDŹ.
OP. RENATA ĆWIEK.
WYRÓŻNIENIE: KLAUDIA RÓŻAŃSKA, 12 LAT,
MDK IM. K. MAKUSZYŃSKIEGO W ZAMOŚCIU.
OP.MAGDALENA MAJER.
PŁASZCZYZNA
KATEGORIA 14-18 LAT
I MIEJSCE: SZYMON KOKOĆ, 16 LAT,
CENTRUM KULTURY I SZTUKI W TCZEWIE.
OP. JOANNA CZARNECKA.
I MIEJSCE: ALEKSANDRA WOŁASIK, 16 LAT,
LICEUM PLASTYCZNE W SUPRAŚLU.
OP. URSZULA WYRZYKOWSKA.
II MIEJSCE: WERONIKA MIELCZAREK, 16 LAT,
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR. 2 W WAŁBRZYCHU.
OP. JOANNA CZARNECKA.
II MIEJSCE: GABRIELA SAROSIEK, 17 LAT,
LICEUM PLASTYCZNE W SUPRAŚLU.
OP. BEATA WILCZYŃSKA.
III MIEJSCE: SONIA ROSZKOWSKA, 17 LAT,
ZESPÓŁ PAŃSTWOWYCH SZKÓŁ PLASTYCZNYCH W WARSZAWIE.
OP. TOMASZ BARSZCZ.
WYRÓŻNIENIE: ALEKSANDRA PUCYK, 17 LAT,
STREFA RYSUNKU SIEDLCE.
OP. BEATA RADZIKOWSKA.
PŁASZCZYZNA
KATEGORIA DOROŚLI
I MIEJSCE: DARIA BERNAT, 19 LAT,
OBORNIKI ŚLĄSKIE.
OP. AGNIESZKA ZAGIERSKA.
II MIEJSCE: MARIA SABINIARZ, 50 LAT,
POLKOWICKIE CENTRUM ANIMACJI.
OP. AGATA BARAN
III MIEJSCE: DANIELA ŻMUDA, 68 LAT,
POLKOWICKIE CENTRUM ANIMACJI.
OP. AGATA BARAN
WYRÓŻNIENIE: MARZENA ZDUN, 34 LATA,
WAŁBRZYCH.
PŁASZCZYZNA
KATEGORIA SZKOŁY I PLACÓWKI SPECJALNE
I MIEJSCE: MICHAŁ ŻURAWSKI, 16 LAT,
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO – WYCHOWAWCZY W JELENIEJ GÓRZE.
OP. ANNA TEKIEŃ.
II MIEJSCE: WERONIKA RZYGALIŃSKA, 18 LAT,
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO – WYCHOWAWCZY W PUŁTUSKU.
OP. ANNA MATUSIAK.
III MIEJSCE: MACIEJ TRYBA, 10 LAT,
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO – WYCHOWAWCZY W BYDGOSZCZY.
OP. JOANNA DĄBROWSKA.
WYRÓŻNIENIE: ZUZANNA KWIDZIŃSKA, 21 LAT,
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO – WYCHOWAWCZY W PUCKU.
OP. MAŁGORZATA SŁAWIŃSKA.
FORMA PRZESTRZENNA
KATEGORIA 5-8 LAT
I MIEJSCE: ZOSIA SOPATA, 8 LAT,
TATRZAŃSKIE CENTRUM KULTURY I SPORTU „JUTRZENKA” – ZAKOPANE.
OP. ANNA SZEWCZYK.
II MIEJSCE: WIKTORIA KALISZ, 8 LAT,
PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 28 W WAŁBRZYCHU.
III MIEJSCE: WIKTORIA NOWICKA, 8 LAT,
SZKOŁA PODSTAWOWA IM. WOJSKA POLSKIEGO W BORKU STARYM – TYCZYN.
OP. MONIKA KOPIEĆ.
WYRÓŻNIENIE: VINCENT ROMANOWSKI, 6 LAT,
DWUJĘZYCZNA SZKOŁA PODSTAWOWA SMART SCHOOL W ŁODZI.
OP. KATARZYNA TOMCZAK.
FORMA PRZESTRZENNA
KATEGORIA 9-13 LAT
I MIEJSCE: OLIWIA TOPOLSKA, 11 LAT,
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 30 WE WROCŁAWIU
OP. MAŁGORZATA JARONOWSKA.
II MIEJSCE: BARTŁOMIEJ KLESYK, 12 LAT,
SZKOŁA PODSTAWOWA W TRZCINIE.
OP.TERESA ZAGULSKA.
III MIEJSCE: OLIWIA WYZINA, 12 LAT,
GMINNY OŚRODEK KULTURY W BOROWEJ.
OP. MARIOLA WIĄCEK PIECHOTA.
WYRÓŻNIENIE: NATALIA KALICKA, 13 LAT,
GMINNY OŚRODEK KULTURY W BOROWEJ.
OP. MARIOLA WIĄCEK PIECHOTA
FORMA PRZESTRZENNA
KATEGORIA 14-18 LAT
WYRÓŻNIENIE: JULIA KALICKA, 16 LAT,
GMINNY OŚRODEK KULTURY W BOROWEJ.
OP. MARIOLA WIĄCEK PIECHOTA.
FORMA PRZESTRZENNA
KATEGORIA DOROŚLI
I MIEJSCE: MARIOLA WIĄCEK – PIECHOTA, 30 LAT,
GMINNY OŚRODEK KULTURY W BOROWEJ.
II MIEJSCE: RYSZARD KLIMAS, 61 LAT,
WAŁBRZYCH.
WYRÓŻNIENIE: ADAM BARAN, 80 LAT,
POLKOWICE.
WYRÓŻNIENIE: BARTOSZ GAJEWSKI, 19 LAT,
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR. 7 W BIAŁYM BORZE.
OP. EDYTA SERWIAK.
FORMA PRZESTRZENNA
KATEGORIA SZKOŁY I PLACÓWKI SPECJALNE
I MIEJSCE: DAWID SZOMBURG, 17 LAT,
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO – WYCHOWAWCZY W PUCKU.
OP. EDYTA KONKEL.
II MIEJSCE: DOMINIK KRYZEL, 23 LATA,
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO – WYCHOWAWCZY W DAMNICY.
OP. KATARZYNA TOKAR.
III MIEJSCE: NIKOLA WASZKIEL, 10 LAT,
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO – WYCHOWAWCZY W JELENIEJ GÓRZE.
OP. MARIA SOBKÓW.
Seria pożarów Premier reaguje
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?