Rozegrano I Powiatowy Maraton Górski

PG
Wygrał zawodnik z Krakowa

Ponad osiemdziesiąt zawodniczek i zawodników pokonało trasę I Powiatowego Maratonu Górskiego Ziemi Wałbrzyskiej. Ci, którzy stawili się na starcie w Głuszycy niemal w komplecie dotarli do mety. Pierwszy zameldował się na niej Mirosław Burzyński z Krakowa, który na pokonanie dystansu (ponad 43 km po górach) potrzebował 3 godzin, 42 minut i 57 sekund. – Trasa nie była łatwa, ale naprawdę piękna. Dopisała pogoda i była okazja podziwiać wspaniałe widoki – podkreślał Marek Henczka, z Wałbrzyskiego Klubu Biegacza. Znany sportowiec zajmował się przygotowaniem maratonu zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu. Henczka wystartował też w biegu i zajął w nim bardzo wysokie, piąte miejsce. Tuż za zwycięzcą uplasował się Daniel Chojnacki z Wrocławia, a trzeci był Filip Szuszkiewicz z Mieroszowa.