Piłkarze Górnika Wałbrzych walczą o utrzymanie w II lidze - pokonali silny MKS Kluczbork

Paweł Gołębiowski
Dariusz Gdesz
Piłkarze Górnika Wałbrzych wygrali u siebie 2:2 z MKS-em Kluczbork i teraz jadą do Sosnowca na trudny mecz z wiceliderem

Piłkarze Górnika Wałbrzych w sobotę, 9 maja o godz. 18 zagrają w Sosnowcu z Zagłębiem.
Gospodarze spotkania są obecnie wiceliderem tabeli II ligi. Mają w dorobku 50. punktów, podobnie jak liderujący Rozwój Katowice. Rywal wałbrzyszan jest zatem bardzo silny. Górnicy muszą jednak próbować z nim powalczyć chociaż o remis. Jeden punkt zdobyty na tak trudnym terenie mógłby bowiem podopiecznym trenera Jerzego Cyraka bardzo pomóc w walce o utrzymanie. Ich sytuacja i tak znacznie poprawiła się po ostatnim meczu, w którym pokonali na swoim boisku 2:1 MKS Kluczbork. Zespół z Kluczborka to jeden z kandydatów do awansu i pokonać go nie było łatwo. Wałbrzyszanie wywalczyli zwycięstwo po bardzo zaciętym i emocjonującym pojedynku. Gospodarze stracili bramkę już w 4. minucie po trafieniu Krzysztofa Wolkiewicza. W połowie pierwszej części spotkania zawodnicy Górnika zaczęli jednak przejmować inicjatywę i po kolejnym ataku, w 37. minucie gola na 1:1 strzelił Rafał Figiel. Taki wynik utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron goście osiągnęli przewagę i stworzyli sobie kilka okazji do zdobycia bramki i objęcia prowadzenia. Gospodarzom dopisywało jednak szczęście i dobrze bronił Musin. Wreszcie w 87. minucie wałbrzyszanie byli pewni, że objęli prowadzenie po tym jak Bartosz Tyktor głową skierował piłkę do bramki. Sędzia uznał jednak, że futbolówka nie przekroczyła całym obwodem linii bramkowej. Górnik zatem ruszył jeszcze raz do ataku i bramkarz gości ratował swój zespół faulując Marcina Orłowskiego. Sędzia podyktował rzut karny, a bramkarzowi pokazał czerwoną kartkę. Jedenastkę wykorzystał Figiel.

Górnik Wałbrzych - MKS Kluczbork 2:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Wolkiewicz (4), 1:1 Figiel (37), 2:1 Figiel (90 k)

Górnik:Musin – D. Michalak, Tyktor, Cichocki, Oświęcimka, Wepa, Bronisławski, Figiel, Sawicki (65 Radziemski), Migalski (31 Lenkiewicz), Orłowski.

żółte kartki: Lenkiewicz, Orłowski – Giel, Tomaszewski.
czerwona kartka: Oskar Pogorzelec (89. minuta, Kluczbork, za faul taktyczny).