Górnik Trans.eu poległ w Kołobrzegu. Zadecydowała druga kwarta

Paweł Gołębiowski
Dariusz Gdesz (zdjęcie ilustracyjne)

Koszykarze I-ligowego Górnika Trans.eu Wałbrzych zakończyli rok porażką. Wałbrzyszanie w ostatnim meczu w 2018 roku przegrali na wyjeździe 80:95 z Energą Kotwicą Kołobrzeg. Była to trzecia porażka z rzędu zespołu trenera Marcina Radomskiego. Górnik Trans.eu przegrał niedawno u siebie 62:78 z Jamalexem Polonią 1912 Leszno, później, także na swoim boisku, uległ 70:72 Biofarmowi Basketowi Poznań i teraz nie zdołał zdobyć punktów w Kołobrzegu. Niepokojące jest zwłaszcza to, że dwie ostatnie porażki nasi koszykarze ponieśli z zespołami zajmującymi niższe miejsce w tabeli. Taka zadyszka może zakończyć się problemami - lądowaniem wśród drużyn, które będą biły się o utrzymanie.
W Kołobrzegu Górnik Trans.eu po pierwszej kwarcie remisował 23:23, ale w drugiej części spotkania nastąpiła katastrofa – wałbrzyszanie przegrali ją 11:36 i na długą przerwę schodzili przy stanie 59:34 dla gospodarzy. Górnik Trans.eu po zmianie stron boiska próbował odrobić stratę, ale dystans był zbyt duży.
Teraz wałbrzyszanie 5 stycznia zaczną rundę rewanżową pierwszej fazy sezonu i zmierzą się na wyjeździe z Pogonią Prudnik, z którą w pojedynku inaugurującym rozgrywki wygrali u siebie 82:76.

Energa Kotwica Kołobrzeg – Górnik Trans.eu Wałbrzych 95:80 (23:23, 36:11, 26:30, 10:16)

Górnik Trans.eu: Glapiński 17, Kruszczyński 16, Niedźwiedzki 15, Der 8, Wróbel 8, Ratajczak 5, Durski 5, Spała 4, Krzywdziński 2, Jeziorowski 0.