Głuszyca: Zaczęli wakacje od wejścia w konflikt z prawem

Policjanci zatrzymali czterech 13-latków i jednego 12-latka, którzy narobili niemałych szkód. Teraz staną przed sądem rodzinnym, który zdecyduje o ich dalszym losie.
Pięciu młodych mieszkańców Głuszycy będzie odpowiadało za dokonane akty wandalizmu przed sądem rodzinnym
 Dariusz Gdesz

Policjanci prewencji z komisariatu w Głuszycy zatrzymali czterech 13-latkówi 12-latka, którzy skakali i deptali baloty z sianokiszonką, z których 10 zostało uszkodzonych i nie nadaje się już do użytku. Ponadto wybili 7 szyb i uszkodzili reflektory i lampy w zaparkowanej nieopodal koparko-spycharce. Właściciel oszacował straty na około 2 tys. zł. Za dokonane akty wandalizmu odpowiedzą teraz przed sądem rodzinnym.

– Według Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich, wobec osoby popełniającej czyny karalne (po ukończeniu lat 13, ale nie ukończeniu lat 17), mogą być stosowane środki wychowawcze oraz środek poprawczy w postaci umieszczenia w zakładzie poprawczym. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego – wyjaśnia sierż. szt. Marcin Świeży, oficer prasowy wałbrzyskiej policji.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.